Liberec odišiel do Baku, kouč žartoval, že sa bojí starého lietadla

Netradične už dva dni pred zápasom zamierili hráči Liberca ku štvrtkovému úvodnému zápasu základnej skupiny Európskej ligy. Vzhľadom k ďalekej ceste a časovému posunu v Baku, kde vo štvrtok zmeria sily s Karabachom, vyrazili Severočesi z Prahy už dnes popoludní a ich cieľom je uhrať v Azerbajdžane aspon bod.

Tréner Jindřich Trpišovský pred vyše štvorhodinovú cestou žartoval, že má obavy hlavne zo starého lietadla, ktorým liberecká výprava do oblasti pri Kaspickom mori cestovala. “Najviac starostí mi robí lietadlo, pretože som sa teraz dozvedel, že letíme lietadlom z roku 1981,” povedal v žartu novinárom Trpišovský.

“Takže to je teraz môj najväčší problém, aby sme vôbec odleteli. Musím si ho poriadne prehliadnuť.Z toho mám väčší strach (ako z hráčov Karabachu), “ vtipkoval ďalej Trpišovský. Let sa nakoniec obišiel bez väčších problémov, hoci americký stroj MD-80 bulharskej spoločnosti, ktorá bola založená ešte len tento rok v máji, bol viditeľne zastaraný a opotrebovaný. Vzhľadom na priaznivé vetra navyše nedošlo na medzipristátie vo Varne.

v Baku, kde je o dve hodiny viac ako v Čechách, privítalo Slovan podobne teplé počasie, aké panovalo v Prahe. v stredu podvečer si Liberečtí prvýkrát zatrénujú na štadióne Ïalġich Arena s kapacitou 6500 miest, kde sa bude vo štvrtok od 17:00 stredoeurópskeho času hrať.

s Karabachom sa na prelome júla a augusta stretla v 3. predkole Ligy majstrov Plzeň a postúpila po výsledkoch 0: 0 doma a 1: 1 vonku až vďaka gólu z 85.minúty. Azerbajdžanský šampión vtedy hostil duel na inom štadióne v Baku, v Karabachu totiž nemôže hrať kvôli zlej bezpečnostnej situácii.

“Myslím, že Karabach je tak dosť silný súper, že na rozjazd v skupine by sa bod skvelý. budeme hlavne chcieť vyhrávať doma, a keď budeme bodovať vonku, bude to skvelé. Ten úvodný zápas je veľa dôležitý a myslím, že bod by sme všetci brali, “ povedal stredopoliar Egon Vůch.

Severočesi odcestovali bez Petra Ševčíka a kapitána Lukáša Pokorného. Kľúčový stopér si pri víkendovom ligovom dueli s Plzňou poranil koleno a bude mimo hry asi mesiac.Nahradiť by ho mala nedávna posila Martin Latka a kapitánsku pásku by mal prevziať útočník Milan Baroš, ďalšie letné akvizície.

“Zásahy do defenzívy vždy najviac bolí. Lukáš je náš kapitán, samozrejme elitnej stopér. Trošku tá kompaktnosť defenzívy bude narušená. Lukáš je jediný ľavonohý hráč v strede ihriska, navyše nám vypadol aj jednorazový vysoký hráč základnej zostavy. aj to všetko smeruje pre Martina, že by ho mal nahradiť, “ uviedol Trpišovský.