Mourinho odrovnal Leicester. Vtipkoval aj o vyhodení z Chelsea

Na Leicester do nedele nemal José Mourinho dobré spomienky. Ešte čoby trénera Chelsea ho práve zápas s “líškami” stál v decembri 2015 miesto v londýnskom tíme. Po vysokej výhre Manchestru United 3: 0 nad úradujúcimi šampiónmi sa nad tým tréner “červených diablov” pozastavil. “Keď som naposledy sedel v tomto kresle, druhý deň som dostal padáka v Chelsea,” pousmial sa na tlačovej konferencii portugalský kouč.

Tentoraz mal Mourinho hŕbu dôvodov na radosť. United rozprášili Leicester vysokým rozdielom a vďaka výhre a zakopnutia ostatných rivalov Manchester stráca na 4.miesto zaručujúce predkolo Ligy majstrov už len 2 body. “Stratili sme dva body v poslednom domácom zápase proti Hullu a remizovali trikrát po sebe, takže sme museli naplno bodovať,” uvědomkoval si Mourinho.

Manchester síce neprehral ligový zápas od októbra, ale “červenej diablami” trápi vysoký počet remíz.Spolu s Middlesbrough ich majú deväť, čo je najviac v celej súťaži. “Som spokojný, ale ak by sme premenili smolné remízy vo výhry, boli by sme na úžasnom mieste,” ľutoval skúsený tréner.

Päťdesiatštyriročný kouč tvrdí, že sa nebojí o miesto v prvej štvorici. “Sme stále v rovnakej pozícii, ale bližšie ostatným, takže musíme naďalej bojovať,” vyzval Portugalčan.

Mourinho sa tiež zastal čím ďalej tým viac kritizovaného Claudia Ranieriho. “Je FIFA trénerom roka a úplne zaslúžene. Jeho práca bude v histórii futbalu pripomínaná mnoho rokov, “spieval ódy na talianskeho kouča, ktorý je kvôli súčasnému trápenie Leicesteri pod ohromným tlakom. “Ľudia si jeho a Leicester budú pamätať, za čo si zaslúži rešpekt.Nezáleží na tom, či je pre nich táto sezóna ťažká, “dodal.

Aj keď médiá stále viac špekulujú o vyhodení Ranieriho, samotný tréner má na situáciu úplne iný názor. “Hráči stoja za mnou. Novinári sa ich pýtajú, či sú so mnou spokojní. Ja vám môžem povedať, že sú, “povedal presvedčivo tréner obhajcov titulu v Premier League. “Sme súdržní. Ja plne verím svojim hráčom a oni plne veria mne, “dodal.

Taliansky kouč ľutoval krátkeho výpadku svojho mužstva proti Manchestru United. “Počas dvoch minút sme stratili svoju silu. To je neuveriteľné, “hneval sa Ranieri. “Prvých 40 minút sme proti skvelému tímu hrali veľmi solídne.V druhom polčase sme sa chceli vrátiť späť, ale potom si necháme dať jednoduchý gól a potom už to bolo veľmi ťažké, “smútil.

Ranieri nabáda, aby už sa tím prebudil z nečakaného triumfu v Premier League v predchádzajúcej sezóne. “Je dôležité na to zabudnúť. Minulá sezóna bola úplne úžasná, ale teraz musíme bojovať. Sme Leicester a budeme bojovať, “sľúbil na záver.