Prestupovej špekulácie v duchu výmen: Di María za Cavaniho, Vidal za Götzeho

Prestupové okno sa rozbehlo naplno, každú chvíľu sa objaví veľa špekulácií z rôznych kútov sveta a je hocikedy zložité sa v hromade noviniek vôbec vyznať. Bonus na Euro tak pre vás bude až do konca prestupového termínu v najprestížnejších európskych súťaží prinášať prehľadný výber tých najzaujímavejších špekulácií a oficiálne nepotvrdených informácií z najviac dôveryhodných zdrojov.

Naši dnešnej cestu zahájime na Old Trafford. Manažér Red Devils Louis van Gaal na tlačovej konferencii oznámil odchod Víctor Valdés. Španielsky brankár odmietol nastúpiť za rezervný tím, čo skúseného stratéga rozhnevalo natoľko, že ho dal na predaj. “Ak nie ste ochotný dodržiavať zásady našej filozofie, potom je jediná cesta a tou je odchod.Je to veľké sklamanie, “ vyhlásil na tlačovej konferencii van Gaal. (BBC)

Miesto Valdésa by mohol do Manchestru prísť Sergio Romero zo Sampdorie. Argentínska reprezentačná jednotka kryla takmer celú uplynulú sezónu chrbát Emiliana Viviana a chce sever Talianska opustiť. Údajne už sa dohovoril s AS Rím, však záujem o neho mal okrem United prejaviť aj Real Madrid. (Daily Mail, football-italia.net)

V desiatom najväčšom meste Veľkej Británie ešte zostaneme. Jednou z tém tlačovej konferencie bola otázka zotrvania Ángela Di Maríu. Dvadsaťsedemročný univerzál by po roku mohol opäť meniť pôsobisko, Paríž St. Germain za neho podľa denníka The Independent ponúka 61,5 milióna eur. The Guardian zase píše o výmene za iného juhoamerického hráča, Edinsona Cavaniho.Louis van Gaal na otázku ohľadom odchode Di Maríu povedal: “Nemám potuchy. Uvidíme, teraz je ale stále hráčom Manchestru United.” (The Indenpendent, The Guardian)

Pep Guardiola sa chystá zalepiť dieru po odchode Bastian Schweinsteiger a vytýčil si jasný cieľ – Artura Vidala. Čílsky stredopoliar patrí dlhodobo ku kľúčovým hráčom Juventusu, Starú dámu by mohla presvedčiť ponuka Bayernu v hodnote 30 miliónov eur. Ďalšou možnosťou, o ktorej sa hovorí, je výmena za Maria Götzeho, ktorý v bavorskom veľkoklube nenastupuje tak často, ako by si predstavoval. (Sky Italia)

Londýnska Chelsea zase hľadá hráča, ktorý by zvýšil konkurenciu na postoch ofenzívnych záložníkov, kde má k dispozícii Hazarda, Willian, Oscara a Cuadrada.Zvýšiť konkurenciu by mohol Isco alebo Pedro, skôr sa už hovorilo o Antoine Griezmann z Atlética Madrid. Na tejto pozícii hrá tiež Kevin de Bruyne, ktorého Blues ako nepotrebného pustili do Wolfsburgu, kde vlani patril k najlepším hráčom 1. Bundesligy a do svojich radov sa ho pokúša získať Manchester City. (The Guardian, Daily Star)

Dnešné špekulácie zakončíme Realom Madrid, ktorý zháňa hrotového útočníka. Kráľovský klub už vraj poslal otázku do Turína ohľadom Fernanda Llorenteho. Juventus nedávno priviedol typologicky podobného Mandžukič a Llorente by sa tak za nie príliš vysokú sumu mohol vrátiť do vlasti. O miesto na Santiago Bernabéu by bojoval s Karimom Benzema. (Insidespanishfootball.com)