Ščasného v derby čaká súboj s & quot; učňom & quot; Šilhavým

Pre Zdeňka Ščasného zo Sparty a Jaroslava Šilhavého zo Slavie bude nedeľné pražskej derby s trochou nadsadenia súbojom učiteľa so žiakom. Súčasný kouč futbalistov z Edenu totiž kedysi ako asistent začínal vo Viktorii Žižkov práve pod vedením Ščasného.

“Výhoda to asi nebude, je to len jeden zápas a navyše to musí odohrať hráči,” povedal na dnešnom stretnutí s novinármi Ščasný, ktorý si Šilhavého vzal do realizačného tímu po príchode na Žižkov v roku 1999. “Ja prišiel po krátkej pauze po odchode zo Sparty a Jarda zrovna končil s kariérou, takže to bol absolútne logický krok a som rád, že som ho mal pri sebe, “ dodal.

” Bola to krásna doba, ale nie je to prvýkrát, čo proti sebe budeme hrať.Nastúpili sme proti sebe, už keď bol v Liberci alebo nedávno proti Dukle, “ pridal Ščasný, ktorý má pre Šilhavého len slová chvály. ” Poctivý, pracovitý a rovný chlap. Tak som ho poznal, “ vyhlásil.

Trénerskú kariéru Šilhavému predpovedal. ” Myslel som si, že by mohol trénovať, ale Jarda sa posunu z role asistenta do funkcie hlavného kouča dlho bránil .Potom už som to sledoval z diaľky, ale našiel nakoniec správny čas a hlavne jeho pôsobenia v Liberci bolo vynikajúce, “ pripomenul Ščasný angažmán v Slovane, s ktorým Šilhavý získal v roku 2012 titul a v sezóne 2013/14 s ním postúpil do vyraďovacej časti Európskej ligy.

Teraz sa proti sebe postavia ako súperi a práve v najsledovanejším zápase českej futbalovej scény. “Nervozitu necítim, ale vnímam, že sa blíži derby. Nech je to, ako chce, tak je to najväčší zápas roka a všetci sa tešia, ale zároveň cítia zodpovednosť, pretože fanúšikovia nám všeličo odpustí, ale derby určite nie, “ uviedol Ščasný.

Šilhavý prišiel do Slavie začiatkom septembra, pod jeho vedením tím uhral remízu 2: 2 s Teplicami a porazil 1: 0 Liberec.Podľa Ščasného už bol na VRŠOVICKÁ klubu poznať rukopis nového trénera. “Pod Jardom už nehrajú na klasické dvoch útočníkov a trochu zmenili spôsob hry krajných záložníkov,” pridal kouč Sparty.

“Ale ako Jarda pozná dobre nás, tak je dobré , že ide aj očakávať, čo budú hrať oni, “ dodal Ščasný, ktorý by chcel nadviazať na výkon z posledného ligového duelu v Zlíne (1: 1). “Po dlhej dobe sme hrali skoro celý zápas bez výkyvov, hoci bez víťazného výsledku.Ale máme na čom stavať, “ dodal.

Ak si prvé derby po 16 rokoch zahrá aj najväčší posila Sparty záložník Tomáš Rosický, Ščasný neprezradil. ” Tomáš musí byť stopercentná, “ povedal päťdesiatdeväť ročný tréner. “Presne toto sú zápasy, keby sme ho na ihrisku veľa potrebovali a veľmi by nám pomohol,” dodal.