Serie A pozná svoj nový rekordný prestup: Higuaín patrí Juventusu

Gonzalo Higuaín sa definitívne stáva rekordmanom talianskej najvyššej súťaže. Juventus na služby 28-ročného kanoniera v dvoch splátkach vynaloží celkovo 90 miliónov eur – teda čiastku, ktorú doteraz žiadny taliansky klub na stôl nezložil. Drahý potom bude aj útočníkov plat, keď má dohromady za štyri roky plánovanej spolupráce zodpovedať zhruba 30 miliónom…

Vicemajster sveta z roku 2014 takto zároveň len o štyri milióny zaostáva za Cristianom Ronaldom ako druhým najdrahším futbalistom, a na tretej pozícii sa umiestni tiež v otázke kumulovanej prestupovej čiastky.Celkom sa už totiž za Higuaínovy služby platilo 144 miliónov eur, čo prekoná len duo Ibrahimović (169) – Di María (179).

V rámci Apeninského polostrova doteraz najdrahšie prestupoval Hernán Crespo roku 2000 z Parmy do Lazia ( 56,5 miliónov eur), ktorý sa na celosvetovom zozname len tesne zmestí do prvej dvadsiatky.

Ku zdravotnej prehliadke sa má odchovanec River Plate dostaviť až zajtra, Juventus už však na vlastných stránkach Higuaínův prestup potvrdil is uvedenou sumou .

Do Neapola argentínsky ostrostrelec dorazil roku 2013 z Realu Madrid zhruba za 38 miliónov eur a v nasledujúcich troch rokoch v Taliansku nepôsobil obávanější predátor: jeho 71 gólov v danom intervale znamená, že druhý najproduktívnejší hráč ligy zaostáva rovno o 24 zásahov.

Svoju najlepšiu sezónu v kariére má v decembri 29-ročný Higuaín akurát čerstvo za sebou.V uplynulom ročníku nastrieľal v priemere viac ako jeden gól na zápas a jeho 36 úderov je rekordom histórie talianskej najvyššej súťaže o dvadsiatich účastníkoch.

Do Turína Higuaín mieri s ambíciami prvýkrát od roku 2012 zdvihnúť nad hlavu pohár pre ligového majstra . Maximom jeho Neapola sa ukázal byť domáci pohár Coppa Italia z predminulom, poťažmo taliansky superpohár z toho istého roku.

Pre juhotalianskom klub ide pochopiteľne o výrazné oslabenie, Kór keď to pôvodne vyzeralo, že Higuaín aj napriek odmietnutiu novej zmluvy zostane . Juventus nakoniec musel k jeho odloudění využiť astronomickej výkupnej klauzuly.

V Neapole však nijako neváhajú a podľa holandského De Telegraaf si okamžite plesli s Ajaxom nad 35milionovým transferom Arkadiusz Milik.