Šrámek: Odchod Šilhavého mrzí, ale Slavia teraz má väčšie ambície

Výkonného riaditeľa pražskej Dukly Michala Šrámka mrzí, že tréner Jaroslav Šilhavý už po necelých štyroch mesiacoch opustil Juliska a v pondelok prijal ponuku Slavie. Na druhú stranu uznáva, že Vršovická klub s čínskymi majiteľmi má momentálne vyššie ambície ako Dukla a pre Šilhavého je krokom vpred.

“Bohužiaľ futbal prináša aj takéto veci. Pred štyrmi mesiacmi sme jeho post s veľkými fanfárami obsadili, teraz z klubu odchádza.Podľa môjho názoru robí krok vyššie, pretože Slavia má dnes väčšie ambície ako Dukla, “ povedal Šrámek ČTK.

So svojimi spolupracovníkmi nechcel Šilhavému v odchode brániť. ” Jardu Šilhavého sme mohli udržať v Dukle, pretože tu mal platnú zmluvu, kde platili jasné ustanovenia, kedy by bez súhlasu klubu nemohol takto rýchlo odísť. Rokovania prebehla veľmi rýchlo, prakticky počas pondelka 5. septembra sa doladili všetky detaily jeho odchode, “ prezradil Šrámek.

Šilhavý až v máji nahradil Luboša Kozla, ktorý predtým Duklu viedol šesť a pol roka. “Strata Jardu Šilhavého nás mrzí, začali sme pracovať na určitom projekte a obrode tímu.Prišli noví hráči, zabudovávali sa do kádra, a preto nie je úplne ideálne, že po štyroch mesiacoch, kedy odišiel Luboš Kozel a sme stále na začiatku práce, riešime odchod druhého trénera. Nesie to so sebou určité zložitosti a musíme naštartovať nové výberové konania a hľadať nového trénera, “ konštatoval výkonný riaditeľ Dukly.

Nedokáže povedať, kedy aktuálne trinásty celok ligovej tabuľky predstaví nového hlavného kouča. “Odo dneška na tejto veci začíname pracovať, ale povedať dnes dátum by bolo neprofesionálne. Budeme to samozrejme chcieť vyriešiť čo najskôr.Chceme priviesť takého trénera, ktorý by bol vhodný pre našu klubovú filozofiu a začatú prácu z minulých rokov, “ povedal Šrámek.

Duklu teraz dočasne povedie doterajší asistent Jaroslav Hynek a zvyšok realizačného tímu. Na post trénera brankárov sa vracia Tomáš Obermajer. “V prípade, že by sme do zápasu s Jabloncom našli náhradu za Jardu Šilhavého, viedol by potom tím nový tréner. Ale na tom zatiaľ pracujeme, “ dodal Šrámek.