Trpišovský: Po dlhej dobe sa trochu šťastia priklonilo k nám

Liberečtí zdolali v 11. ligovom kole Hradec Králové 2: 0 gólmi Daniela Bartl z 69. a 79. minúty. Slovan si doma spravil chuť po štvrtkovej prehre 1: 3 s Fiorentinou v Európskej lige a po tretej výhre v tejto sezóne najvyššej súťaže poskočil na jedenáste miesto tabuľky. Východočeský nováčik naopak prehral štvrtýkrát za sebou a klesol na štrnástu priečku.

“Pre nás to bolo veľmi dôležité stretnutie a vzhľadom k tomu štvrtkovému zápasu to nebolo vôbec jednoduché. Takže sme radi, že sme ho zvládli za tri body, aj keď priebeh bol zložitý. po dlhej dobe sa trochu šťastia priklonilo k nám, “ povedal po zápase liberecký tréner Jindřich Trpišovský.

Ten urobil oproti štvrtkovému duelu s Fiorentinou hneď štyri zmeny v zostave.Domáce začali aktívne a prvú polhodinu hrozili hlavne oni. Vůchovu strelu ale vytiahol nad brvno brankár Ottmar a pri niekoľkých ďalších zavarí chýbal Severočechům dôraz.

Potom sa osmelili aj hostia. V 36. minúte voľný Holeš po priamom kope hlavičkoval do stredu bránky, kde stál Dúbravka, ktorý si potom poradil aj s pokusom Krátkeho k žrdi. Najväčšiu šancu premrhali Hradec tesne pred pauzou. Čierny šiel vo dvojici s Vlkanová sám na brankára, lenže trestuhodne zle prihral pred prázdnu bránu a spoluhráč na loptu nedosiahol.

“Z úvodných tlaku nejakých 25 až 30 minút sme bránku nevyťažili a potom sme prežili dve Golovko Hradca.Jednu dokonca tisíciprocentní, možno ešte viac, “ pripustil Trpišovský.

” Vytvorili sme si za stavu 0: 0 pomerne dosť príležitostí z brejkových situácií. Keby sme dali gól, mužstvu by to ešte viac pomohlo. Slovan by musel otvoriť hru a my by sme ho úplne vybrejkovali, “ doplnil královohradecký tréner Bohuslav Pilný.

Po prestávke hlavičkoval mimo domáci Markovič, na druhej strane sa vzápätí po individuálnej akcii dostal do zakončenia Vlkanova, ale Dúbravka ho vychytal.

Slovan sa presadil až v 69. minúte. Coufal vzduchom vysunul striedajúci Ševčíka, ktorý sprava prihral na malé vápno a dôrazný Bartl prekonal Ottmar.

Královohradecký gólman potom podržal svoj tím štvrťhodiny pred koncom pri Ševčíková hlavičke, v 79.minúte už ale druhýkrát inkasoval. Ševčík si zopakoval spoluprácu s Bartl a ten pridal svoju druhú bránku v zápase. V lige sa dvakrát v jednom dueli trafil prvýkrát v kariére. Liberec tak “Votroky” v najvyššej súťaži porazil doma ôsmykrát za sebou.

“Komličenko sa nám v prvej polčase nepáčil, preto sme tam dali Petra Ševčíka. Našťastie dve situácie vyriešil výborne a našiel dvakrát Dana Bartl . pre Hradec to bolo kruté, že nedal gól, a pre nás vydreté, “ uznal Trpišovský.

” Hoci sme tu prehrali 0: 2, dovolím si tvrdiť, že sme tu mali vyhrať. ale k tomu by sme museli dať gól na 1: 0. Cítime, že som tu mali na viac. Sme sklamaní, ale nemienime všetko hodnotiť negatívne.O tú ligu, ktorú sme si vykopali, sa budeme biť ďalej, “ dodal Pilný, ktorý v minulosti hrával za Liberec.