V nominácii na Nórsko nie je žiadny nováčik, vracajú sa Kalas a Pudil

V osemnásťčlennej nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie na zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta s Nórskom a následný prípravný duel s Dánskom nie je žiadny úplný nováčik. Vracajú sa uzdravenie obrancovia Tomáš Kalas a Daniel Pudil, v tíme zostal záložník Lukáš Droppa. Tréner Karel Jarolím nomináciu ešte do konca týždňa doplní o päť hráčov.

“Máme tam ešte nejaká okienka. Nechali sme si priestor, pretože niektorí hráči nie sú úplne zdravotne v poriadku a ešte nejaké zápasy sa odohrajú.Preto nominácie nie je úplná, ešte ju doplníme, “ povedal na tlačovej konferencii Jarolím.

Vo výbere je zatiaľ osem obrancov, ale len dva útočníci a päť záložníkov. ” To doplnenie sa týka útočníkov, stredových a krídelných hráčov, “ dodal Jarolím.

Duel s Nórskom sa uskutoční 11. novembra v Edene a pre český tím bude absolútne kľúčový. v úvodných troch zápasoch kvalifikačnej skupiny získali Jarolímovi zverenci len dva body po domácich bezbrankových remízach so Severným Írskom a Azerbajdžanom a prehre 0: 3 v Nemecku a pri revitalizácii postupových šancí nutne potrebujú zvíťaziť.

na vedúci Nemecko stráca český výber sedem a na druhý Azerbajdžan päť bodov.Priamo na šampionát do Ruska prejdú len víťazi kvalifikačných skupín, osem z deviatich tímov na druhých miestach potom čaká baráž.

Prípravné stretnutie s Dánskom je na programe 15. novembra v Mladej Boleslavi.

Jarolímovi stále chýba kľúčový stredopoliar Vladimír Darida z Herthy Berlín, ktorý sa zotavuje po zranení. Mimo hru sú aj Jakub Rada, Lukáš Pokorný, Martin Frýdek, Josef Šural, brankár Jaroslav Drobný či Tomáš Rosický, ktorý stále neoznámil, či bude pokračovať v reprezentačnej kariére. Zdravotné problémy trápili aj Václava Kadleca, ktorý je zatiaľ medzi osemnástimi náhradníkmi.Naopak Milan Škoda by mal byť v poriadku a je v nominácii.

Oproti októbrovým zápasom v Nemecku a s Azerbajdžanom sa vracajú uzdravenie obrancovia z Anglicka Kalas a Pudil. “Sledujeme ich stretnutie. Kalas by bol v nominácii aj predtým, teraz navyše svoj výkon okorenil gólom. Je to stopér, ktorý má perspektívu a počítame s ním. Pudil mal tiež nejaké zdravotné problémy, bol by aj v predošlej nomináciu,” uviedol Jarolím.

Zatiaľ len medzi náhradníkmi figuruje stredopoliar David Pavelka, naopak miesto si udržal ďalšie defenzívne stredopoliar a októbrový nováčik Lukáš Droppa z ruského Tomsku. “Droppa je pozícia klasického defenzívneho záložníka. Je to dravec, má srdce na správnom mieste.Určité výhrady k výkonu s Azerbajdžanom mám, ale nesklamal ma, “ uviedol Jarolím.

Je možné, že na zápas s Dánskom dodatočne povolá aj niekoho z dvadsaťjednotky, ktorá hrá prípravu v Portugalsku v rovnakom termíne ako A-tím s Nórskom. “Niektoré hráčov, ktorí odohrajú zápas s Nórskom, treba nie je potreba skúšať.Takže priestor môžu dostať ďalšie, aby sme ich videli na úrovni reprezentačného áčka, “ dodal Jarolím.

Nominácia:
Brankári:
Koubek (Sparta), Pavlenko ( Slavia), Vaclík (Bazilej).
Obrancovia: Brabec (Genk), Gebre Selassie (Werder), Kadeřábek (Hoffenheim), Kalas (Fulham), Novák (Midtjylland), Pudil (Sheffield Wednesday ), Sivok (Bursaspor), Suchý (Bazilej).
Stredopoliari: Droppa (Tomsk), Dočkal (Sparta), Hořava (Plzeň), Krejčí (Bologna), Skalák (Brighton). < br> Útočníci: Schick (Sampdoria), Škoda (Slavia).